Monday, October 22, 2012

Spirulina: dlaczego warto ją stosować


Suplementy diety, jak wskazuje nazwa, mają za zadanie wspomóc bogactwo codziennego jadłospisu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przyjmować z pożywieniem odpowiednich ilości danego składnika, bo na przykład mamy duże niedobory lub znajdujemy się w szczególnej sytuacji zdrowotnej (rekonwalescencja, ciąża, przewlekła choroba) regularne przyjmowanie suplementów jest więcej niż wskazane. Przyjmowanie suplementów diety należy też do prozdrowotnych działań prewencyjnych; pomagają one utrzymać dobre zdrowie i uniknąć schorzeń wynikających z niedoborów pokarmowych.


Dobry suplement diety powinien być dobrze przyswajalny. Najwyżej cenione są ponadto suplementy pochodzenia w 100% naturalnego. Cennym nabytkiem dla potrzeb suplementacji diety okazała się spirulina, spełniająca oba wyżej wymienione warunki, poza bogactwem w białko i witaminy. Spirulina należy do alg stosowanych tradycyjnie w medycynie chińskiej. Wygodę w stosowaniu i regularnym przyjmowaniu, jak i gwarancję jakości zapewniają suplementy diety ze spiruliną w tabletkach, np. Spirulina Tiens, Naturya, Swanson, Gal. Suplementy te można stosować jako wspomaganie terapii bądź profilaktycznie.

Jak czytamy na opakowaniu Spiruliny Tiens środek pomocny jest w odbudowaniu sił witalnych po długotrwałej i uciążliwej terapii, wspomaga leczenie anemii, przewlekłych zapaleń oraz problemów z odpornością. Jest też wskazany dla osób zagrożonych miażdżycą naczyń, ponieważ normalizuje poziom cholesterolu we krwi. Wspólne dla spiruliny wszystkich producentów jest zawartość składników mineralnych i aminokwasów, choć preparaty mogą nieco różnić się przyswajalnością.

Przy okazji przyjmowania spiruliny producenci obiecują inne korzystne efekty: możemy spodziewać się poprawy stanu skóry i włosów, lepszego kolorytu cery, redukcji cellulitu. Problem polega jednak na tym, że każdy organizm reaguje inaczej. Dlatego nie wszyscy obserwują te same efekty. Raportowane przez pacjentów skutki przyjmowania suplementu są różnorodne. Najczęściej wymieniane to: poprawa wyglądu cery w przypadku osób zmagających się z wypryskami i przetłuszczaniem się skóry, wzmocnienie włosów objawiające się zmniejszonym ich wypadaniem, złagodzenie przykrych objawów związanych z napięciem przedmiesiączkowym. Jako efekty niepożądane najczęściej wymieniane są: mdłości, senność, bóle głowy (najczęściej przejściowe) i utrata apetytu.


1 comment:

  1. Świetny i pomocny artykuł. Dodaję też to http://www.opcja.vot.pl/?p=744 - także dotyczy po części tego tematu to może się przydać.

    ReplyDelete